Pohodové-Zájezdy.cz
Zanzibar, Tanzánie - Pohodový Zanzibar s výlety
Termín 09. 09.-20. 09. 2020
Délka zájezdu 12 dní
Strava polopenze
Fyzická náročnost 1 z 10
Kód zájezdu 20ZAZ01703

49 990,-/osoba

Zarezervovat zájezd

Zanzibar, šperk Indického oceánu, charakteristický krásnými písečnými plážemi.

Natáhněte se na kuriozní sisalovou válendu, nebo se houpejte v sítí natažené mezi dvěma palmami s výhledem na krásu tyrkysové vody Indického oceánu. Teplé tropické slunce na vás bude pokukovat z mezer listů, zatímco měkký vánek vonící jedinečnou vůní koření ostrova se mísí s vůní ořechů kokosových palem, ovoce a další flory, která vás obklopuje. Lákavá svěžest vzduchu, jemné zvuky vln, které se točí na neuvěřitelně sypkém, bílém písku, šumění palem, a melodie ptáků tvoří klidnou harmonii. To je Zanzibar, šperk Indického oceánu, charakteristický krásnými písečnými plážemi, korálovými útesy a kouzlem historického města Stone Town. Ale je to i podvodní mořská říše, která je podmanivě krásná, ideální pro koupání, šnorchlování a potápění. Jakmile vklouznete do vlažné, křišťálově čisté vody, sluneční svit rozsvítí mnoho odstínů živých korálů a obyvatel podmořského světa. Navštivte plantáže koření a tropického ovoce, a vychutnejte si pohled na zrající ovoce a poznejte jejich úžasné vlastnosti a léčivé účinky, nejen v kuchyni a kosmetice.

Ponořte se do podivuhodného světa pralesa, kde uvidíte chameleony, červené kočkodany, ještěrky, různé ptáky, antilopy a další. Projděte se úzkými uličkami labyrintu hlavního města ostrova, starobylé metropole, spatříte mešity, omanské paláce, starou pevnost. Můžete si koupit dokonale vyřezané artefakty, krásné šperky, svůdné ovoce z nedaleké farmy, tradiční oblečení a mnohem více. Plujte na ostrov, který je tichým svědectvím událostí ostrova Prison Island, sídla Ománských otroků. Zde najdete 180 let staré Aldabra želvy, dárek bývalých koloniálních okupantů Seychell. Vypravte se s námi na romantickou a exotickou dovolenou, na nejkrásnější pobřeží ostrova Zanzibar – Ras Nujgwi s bělostnými plážemi a tyrkysovým mořem. Ubytováni budete v hotelu s polopenzí, s výhledem na moře nebo tropické zahrady.

Program zájezdu

  • 1. - 2.den: Odlet z Prahy, přílet na ZANZIBAR, transfer z letiště, ubytování, společná seznamovací večeře, procházka po pláži při západu slunce a pozorování desítek plachetnic, které se vypravily na večerní rybolov.
  • 3. den: Snídaně, odpočinek u moře, šnorchlování, možnost pronájmu katamaranu s lodníkem a vyjížďka kolem pobřeží. Večeře.
  • 4. den: Snídaně, celodenní výlet do pralesa JOSEFI FOREST, který je domovem pozoruhodné a jedinečné opice KIRKA GUERÉZA. Opice, oděná do červeného kožíšku s bílými licousy žije jen na Zanzibaru. Nepolapitelný zanzibarský leopard loví v noci - možná to je důvod, proč je tato rezervace otevřena pouze během dne?! Jozani má vynikající naučnou stezku a průvodci jsou dobře vyškolení a informovaní. V lese uvidíte mangrové bažiny a budete chodit po mangrových lesích. Prohlídka impozantní fauny a flory je jedním z vrcholů, jaké může Zanzibar nabídnout. Večeře.
  • 5. den: Snídaně, volný den u moře, fakultativně výlet lodí na ostrov PEMBA nebo si dopřejte luxusní peeling s masáží, svahilský oběd, potápění s delfíny, fotbal s Masaji na pláži či vyjížďku plachetnicí. Večeře.
  • 6. den: Po snídani odjedeme a přeplujeme lodí na PRISON ISLAND, který byl kdysi používán arabskými obchodníky pro obchod s otroky, které si přivezli z africké pevniny, aby zabránili jejich útěku před prodejem. Prison Island je domovem obřích suchozemských želv. Vydáme se na procházku do zalesněného vnitrozemí, kde uvidíte celou řadu ptáků, barevné pávy, netopýry a krásné motýly. Ostrov je lemován kouzelným korálovým útesem, který je ideální pro šnorchlování a má krásnou bílou pláž pro opalování. Večeře.
  • 7. den: Snídaně, celodenní výlet do STONE TOWN, metropole Zanzibaru, kde se zastavila historie. Navštívíme DŮM ZÁZRAKŮ (Home of wonder), někdejší trh s otroky, arabské pevnosti a mešity. Jistě nezapomeneme shlédnout dům LIVINGSTONE HOME, dům cestovatele Davida Livingstona, který se zasloužil o zrušení obchodu s otroky na Zanzibaru. Bez povšimnutí nemineme dům, kde se narodil a žil FREDDIE MERCURY, zpěvák a skladatel skupiny Queen, který je považován za jednoho z nejvýznamnějších zpěváku v historii. Stone Town má skvělé obchody s velkým množstvím rukodělných výrobků. Můžete strávit hodiny putováním fascinujícím labyrintem úzkých uliček. Po návratu odpočinek na pláži. Večeře
  • 8. den: Snídaně, volný den u moře, který si můžete zpestřit projížďkou na kole po pláži a okolních korálových útesech s koupáním a relaxací. Večeře
  • 9. den: Snídaně, celodenní výlet na farmu koření a exotického ovoce – SPICE TOUR. Historická komodita Zanzibaru - hřebíček, muškátový oříšek, skořice, pepř a mnoho dalšího koření, jsou zásadní složkou každodenního života ostrova. Při naší procházce s výkladem se prochází plantážemi, můžete vidět, cítit a ochutnat všechno, co farma nabízí. Farma je nejlepší místo pro nákup čerstvého koření přímo od zdroje. Večeře
  • 10. den: Snídaně, pobyt u moře, relaxace, potápění, procházky po pláži a objevování tvorů moře v lagunách při odlivu, pozorování místních obyvatel při rybolovu, pozorování západu slunce při poslední večeři výtečné svahilské kuchyně.
  • 11. - 12. den: Snídaně, transfer na letiště, odlet do ČR a přílet do PRAHY dle letového řádu.