Pohodové-Zájezdy.cz
Japonsko - Kouzelné Japonsko v jarních nebo podzimních barvách
Termín 01. 04.-12. 04. 2020
Délka zájezdu 12 dní
Strava snídaně
Fyzická náročnost 1 z 10
Kód zájezdu 20jap01159

59 990,-/osoba

Zarezervovat zájezd

Úvod:

Většina z nás ví, že Japonsko je zemí vycházejícího slunce a že je to země plná pestrých ohromujících chrámů. Většina si představí Japonsko jako zemi, která je naprosto odlišná od ostatní Asie, zemi, která je čistá, výborně fungující, s perfektní infrastrukturou a supermoderními rychlými vlaky šinkanseny. To vše je pravda! Proč si ale tuto zemi jen představovat? Pojeďte Japonsko prozkoumat a nejen o něm snít a představovat si, že je to země, která je nám nedostupná. Japonsko začíná být pro cestovatele zemí naopak velmi přístupnou. Objevte ji tedy ještě předtím než bude zničena masivním turismem (i když stále si myslíme, že Japonsko si svou krásu jen tak nenechá vzít). Japonsko je svět sám pro sebe, podivuhodný a v určitých směrech svou moderní technologií i šokující. Existují ohromné rozdíly mezi moderním Tokiem a Ósakou, kde můžete hodit za hlavu všechny své zábrany a užívat si velmi uvolněnou až extravagantní atmosféru, a kulturním Kjótem či starou klasickou Narou, kde v sobě prastará japonská kultura ukrývá opravdové poklady. Hiroshima nám připomene období 2. sv. války a dokáže nám, že země jako je Japonsko si sice historické okamžiky připomíná, ale dokáže v tehdy zničeném městě vybudovat opět zelené město plné optimismu. Na to vše dohlíží ikonická hora Fuji, která se odráží na hladině romantických jezer. Projížďky superrychlými šinkanseny jsou opravdovou perlou tohoto zájezdy, na kterém budete cestovat v pohodlí. Stačí si jen vybrat, zda objevíte Japonsko zahalené v jarním nebo podzimním kabátu. Provází M. Kroupová.

Program zájezdu
1. - 2.den: odlet z Prahy do TOKIA, hypermoderního, ale zároveň tradičního japonského města, které si žije ve svém chaosu zcela organizovaně. Naši prohlídku začneme uprostřed města, kterému dominuje CÍSAŘSKÝ PALÁC, zbytky hradu, který býval největším na světě. Přes tokijskou GINZU, oblast s obchodními domy a nejluxusnějšími nákupními butiky, doputujeme do nádherně upravených zahrad HAMARIKJÚ rozprostírajících se přímo pod úchvatnými mrakodrapy a s výhledem na TOKIJSKOU VĚŽ (333 m) napodobující Eiffelovku. Následuje návštěva největší tokijské svatyně MEIJI-JINGU zasvěcené císaři Meiji a císařovně Šóken, která sestává z 12 m vysoké dřevěné torii (brány) vyrobené z 1500 let starého tchajwanského cypřiše. Typický obrázek města se nám vybaví, jakmile se ocitneme na křižovatce SHIBUYA, která je nejrušnější na světě. Jedná se o oblast plnou neonů a blikajících obrazovek. Tady se na chvíli zastavíme a budeme pozorovat hemžící se davy lidí. Den zakončíme u slavné sochy HAČIKÓ, psího hrdiny.
3. den: brzké vstávání, návštěva největšího rybího trhu na světě TSUKIJI, kde se konají i slavné aukce tuňáků. Projdeme si uličky trhu, abychom si prohlédli nepřeberné množství pestrobarevných ryb, mořských plodů nebo hub, kterými je trh přímo přecpaný. Z vyhlídky DENTSU si užijeme netradiční výhled na samotný trh, císařské zahrady HAMARIKJÚ nebo na TOKIJSKOU ZÁTOKU. Ve čtvrti UENO musíme navštívit TOKIJSKÉ NÁRODNÍ MUZEUM s unikátní sbírkou samurajských mečů, kimon, dřevotisků atd. Muzeum stojí v PARKU UENO, který je na jaře jedním z nejideálnějších míst k procházkám pod rozkvetlými sakurami. Dalším místem, které je v Tokiu nutné vidět, je chrám SENSO-JI s pětipatrovou pagodou, který je zasvěcen buddhistické bohyni milosrdenství Kannon, jejíž zlatá soška je zde uložena. Abyste se dostali dovnitř, musíte projít přes KAMINARI-MON, krásnou BRÁNU HROMU. V případě, že budeme mít dostatek času, projdeme se ještě v méně navštěvované oblasti YANAKA, kde se zachovaly budovy ještě z doby před 2. sv. válkou. Večer si můžeme užít dech beroucí výhled z tokijské SKY TREE, 634 m vysoké věže, a poté ochutnáme své první opravdové sushi, ramen (vaječné nudle) anebo třeba jakitori (špízy) v nejživější tokijské zábavní čtvrti SHINJUKU.
4. den: ráno odjedeme autobusem do oblasti PĚTI JEZER FUJI, která se rozkládá kolem úpatí ikonického symbolu Japonska, hory FUJI, jejíž obraz se zrcadlí přímo v jezerech. Obzvláště v období kójó na podzim je tento barevný pohled nesmírně krásný. Město KAWAGUCHI-KO přímo vybízí k toulkám kolem jezer a po okolí. To vše ve stínu neokoukané hory FUJI. Večer se vrátíme zpět do Tokia.
5. den: volný den v TOKIU vhodný pro nákup suvenýrů, oblečení, japonské keramiky, k návštěvě netradičních muzeí, např. Muzeum japonských mečů, Muzeum sumo či tokijské zoo.
6. den: superrychlým vlakem shinkansenem se přesuneme z Tokia do KYÓTA, po cestě se znovu budeme moci pokochat výhledem na FUJI. KYÓTO, to je perla Japonska, zde najdete vše, co činí Japonsko Japonskem - starobylé chrámy, svatyně, nádherné zahrady (17 míst zapsaných na seznamu UNESCO). S typickými japonskými komiksy manga se seznámíte v MANGA MUZEU, kde je k vidění sbírka více než 300 000 knížek manga. Chrám NISHI HONGAN-JI tvoří pět budov a uvnitř je možné vidět nádherné malby, kovové ornamenty či plastiky. Zdejší chrám je zároveň vlivnou buddhistickou školou. Odpoledne nahlédneme do kjótské kuchyně na tržišti NISHIKI a večer budeme pozorovat gejši spěchající za prací ve čtvrti PONTO-CHO, úzké uličce se svítícími lampiony, které vytváří nádhernou atmosféru starého Japonska. Dnešní den završíme v jedné z nejkrásnějších ulic v celé Asii, v ulici SHIMBASHI ve čtvrti GION.
7. den: dopoledne se projdeme po Cestě filozofie TETSUGAKU-NO-MICHI vedoucí podél kanálu nedaleko pohoří HIGAŠIJAMA až dorazíme k rozlehlému chrámu NANZEN-JI s nádherným výhledem na město. Nalezneme tu i hojo, což jsou obytné budovy představeného, a zenovou ZAHRADU SKÁKAJÍCÍHO TYGRA. Vychutnáme si šálek tradičního japonského matcha čaje a pokocháme se pohledem na malý vodopád. Odpoledne se přesuneme do západního Kjóta, kterému dominuje slavný bambusový háj ARASHIYAMA, což je opravdový skvost a atmosféra tu je nadpozemská. Bambusové stonky vypadají, jako by nikde nekončily. V případě dostatku sil na nás na druhém břehu řeky čeká ještě opičí park IWATAYAMA, kde žije asi 200 japonských opiček. Park je ideálně zasazen na zeleném kopečku nad městem.
8. den: odjezd do prvního japonského hlavního města NARA, na jehož území stojí jedna z nejcennějších památek Japonska - DAIBUCU (Velký Buddha) v chrámu TODAI-JI stojícím nad panenským lesem NARA-KÓEN, kde si odpočineme a budeme pozorovat jeleny sika. Síň DAIBUCU-DEN je největší dřevěnou budovou světa a uvnitř ukrývá jednu z největších bronzových soch Buddhy z r. 746. Socha je 16 m vysoká a bylo na ni spotřebováno 437 tun bronzu a 130 kg zlata. Projdeme se k šintoistické svatyni KASUGA TAISHA, která byla dle šintoistické tradice až do konce 19. st. každých dvacet let přestavována. Přístup ke svatyni je lemován stovkami lampionů.
9. den: ráno odjezd do metropole gurmánů, ÓSAKY. Impozantní hrad ÓSAKA-JO, který zde navštívíme, stavělo sto tisíc dělníků tak, aby vybudovali nedobytný žulový hrad, a symbolizuje moc Japonska. Prohlédneme si moderní skvost architektury, mrakodrap UMEDA SKY BUILDING, který připomíná Vítězný oblouk z kosmu. Na oběd se zastavíme přímo pod mrakodrapem, v TAKIMI-KOJI, tržní uličce plné pivnic a jídelen, a noční život i naše chuťové buňky večer uspokojíme v pasáži DÓTOMBORI, kde ochutnáme nejoblíbenější pokrm Ósačanů - okonomiyaki (smažené plněné omelety s omáčkou), který je připravován přímo před vámi.
10. den: shinkansenem se rychle přemístíme do s historií spjatého města HIROSHIMY. Po příjezdu vlaku budeme směřovat k PARKU PAMÁTNÍKU MÍRU plného pomníků připomínajících dopad atomové bomby. V parku hoří PLAMEN MÍRU, ke kterému dojdeme, a zároveň si prohlédneme i PAMĚTNÍ MOHYLU OBĚTÍ VÝBUCHU ATOMOVÉ BOMBY, PAMÁTNÍ SÍŇ OBĚTÍ VÝBUCHU ATOMOVÉ BOMBY a ATOMOVÝ DÓM, který postavil v r. 1915 český architekt Jan Letzel a kde 6. srpna 1945 explodovala bomba. Po zbytek dne si užijeme druhou tvář Hirošimy - město plné zelených parků, s širokými bulváry a uvolněnou přátelskou atmosférou.
11. den: ráno odjedeme na malý ostrov MIYAJIMA s proslulou a často fotografovanou červenou bránou ITSUKUSHIMA-JINJA, která vypadá, jako by plula na vlnách. Vystoupáme (snadná procházka) na posvátnou horu MISEN (530 m) s pobíhajícími jeleny a opicemi, a na vrcholu si prohlédneme chrám s plápolajícím ohněm. Po sestupu zpět dolů navštívíme ještě některé z dalších chrámů - DAIGAN-JI z r. 1201 zasvěcený hinduistické bohyni štěstí nebo šingonský chrám DAISHO-IN s modlitebními mlýnky a jeskyní. Návrat zpět do HIROSHIMY.
12. den: ráno odlet domů. Přílet do Prahy večer.
Cena zahrnuje: letenka Praha-Tokio a Hiroshima-Praha vč. let. tax a poplatků cca 16 000 Kč, doprava v rámci programu (vlaky, autobusy, metro, loď), 9x ubytování v hotelu, 9x snídaně, 1x společná večeře, vedoucí zájezdu, informační materiály.
Cena nezahrnuje: ostatní strava, vstupné a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“.
Příplatky: 1lůžkový pokoj 8 900 Kč, pojištění léčebných výloh v zahraničí vč. storna zájezdu do 30 000 Kč za 840 Kč, do 80 000 Kč za 1 260 Kč, pojištění storna letenky (zdrav. důvody) 750 Kč.