Pohodové-Zájezdy.cz
Rusko - Rusko - Moskva, Zlatý kruh - Sergiev Posad a pohádkový Tatarstán
Termín 08. 07.-15. 07. 2020
Délka zájezdu 8 dní
Strava snídaně
Fyzická náročnost 1 z 10
Kód zájezdu 20MOP08003

32 990,-/osoba

Zarezervovat zájezd

Úvod:

Tento netradiční zájezd Vás seznámí s nádhernými památkami Moskvy, Sergieva Posadu a Tatarstánu, kde budete moci obdivovat jak staré pravoslavné chrámy, tak zářící mešity i netradiční architekturu.

Náročnost 1leteckybushotelsnidaneNovinka

Program zájezdu

 • 1. den: přílet do Moskvy, transfer na hotel, ubytování.
 • 2. den: začátek prohlídky MOSKVY. Navštívíte KREML - nejkrásnější pevnost na světě, ohromné zdi a věže jsou i uměleckým dílem. Uvnitř se schovávají bohatě zdobené paláce, kde se po staletí psala historie. A také mnoho nádherných chrámů, např. chrám Zvěstování Panně Marii, Archandělský chrám, Uspenský (korunovační) chrám, kostel Dvanácti apoštolů aj. Symbolem Moskvy je RUDÉ NÁMĚSTÍ s chrámem Vasila Blaženého, Historickým muzeem i jedinečným nákupním centrem GUM, a na okraji ležícím Kazaňským chrámem.
 • 3. den: druhá část prohlídky MOSKVY - přepychový klášter novicek NOVODĚVIČÍ KLÁŠTER (UNESCO) je světově proslulým kulturně-historickým klenotem. Pozoruhodný je i hřbitov s náhrobky významných umělců a politiků. Jízda metrem je také obrovským zážitkem, protože na designu a výzdobě jednotlivých stanic se podíleli přední architekti Ruska. Dále navštívíme KolomenskoJe s chrámem Nanebevstoupení Páně i pozoruhodnou novostavbu chrám Krista Spasitele.
 • 4. den: výlet do nejvýznamnějšího města ZLATÉHO KRUHU, do „duše pravoslaví“ SERGIEV POSADU. Město také bývá nazýváno „Římem Ruska“, protože zdejší úchvatný Trojickosergievský klášter hraje ve zdejší církvi významnou roli už od 14. století. Najdete zde nádherné kostely, např. chrám Zesnutí Bohorodičky, kostel sv. Jana Křtitele, chrám sv. Tojice aj. Odpoledne odjezd zpět do Moskvy a přejezd nočním vlakem do Kazaně.
 • 5. den: prohlídka metropole Tatarstánu KAZANĚ (UNESCO), která je nazývána „perlou na Volze“. Město s tisíciletou historií je fascinujícím centrem islámu v Rusku, působivě spojuje to nejlepší z Východu i Západu. Navštívíte bělokamenný Kreml s nádhernými mešitami a chrámy (mešita Kul Šarif, chrám Zvěstování aj.), chrám sv. Petra a Pavla, živou Baumanovu ulici aj.
 • 6. den: výlet na sever od Kazaně do města YOSHKAR OLA, které je jedním z nejzajímavějších míst v Tatarstánu pro svoji „pohádkovou“ architekturu, která je ruskou verzí zámku Neuschwanstein. Kulturní dědictví zde odráží různá období historie města.
   
 • 7. den: výlet Bolgar na Volze: BOLGAR je starobylé opevněné město Volžských Bulharů s unikátním souborem staveb (UNESCO) na soutoku veletoků Volhy a Kamy. Dominantou je zářící Bílá mešita, kde orientální barvy a architektura navozují atmosféru jako z pohádek Tisíce a jedné noci.
 • 8. den: transfer na letiště. Odlet do Prahy.
 • Cena zahrnuje: pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně storna zájezdu, letenka Praha-Moskva a Kazaň-Praha vč. let. tax a poplatků cca 8 000 Kč, noční vlak (4lůžková kupé) Moskva-Kazaň, 6x nocleh v hotelu (2lůžkové pokoje s vlastním příslušenstvím), 6x snídaně, dopravu na výlety, vstupné při prohlídkách v Tatarstánu, vedoucí zájezdu.
   
 • Cena nezahrnuje: vízum, vstupy v Moskvě (bude upřesněno v propozicích k zájezdu) a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“.
 • Příplatky: 1lůžkový pokoj 3 800 Kč, vízum a povinné vízové centrum do Ruska 1 990 Kč (vyřídí naše CK 1 měsíc před odletem).
 • Stravování: 6x snídaně
   
 • Ubytování: 6x nocleh v hotelu (2lůžkové pokoje s vlastním příslušenstvím)
 •